Dominika Tekień wywiad

30 czerwca 2015 

 

     

 

Dominika Tekień - 14 latka z Warszawy, podopieczna trener Anny Mickiewicz, reprezentantka KS Centurion, w dniu 28.06.15  wywalczyła złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poczerninie w kat. Kuców. 

 

zapraszamy na wywiad 

 

Dressage24.pl - Dominika jakie to uczucie wygrać Finał OOM ?

 

Dominika Tekień - W sumie w dalszym ciągu nie mogę w to uwierzyć, że jesteśmy najlepszą parą razem z Delką ( Delicous PP ). To dla nas największy sukces jak do tej pory i bardzo się z niego cieszę. W zeszłym roku podczas finałów OOM, niestety pojechałyśmy tylko jeden konkurs, bo Delka się podbiła i musiałyśmy się wycofać, to było dla mnie bardzo przykre, więc tym bardziej tegoroczna wygrana bardzo cieszy. I w sumie nie myślałam o wyniku, tylko o tym, żebyśmy pojechały wszystkie trzy konkursy jak najlepiej. Łatwo nie było, bo rywalki i ich kuce były naprawdę groźnymi przeciwnikami.

 

 

D24.pl - Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z jeździectwem ? 

 

D.T. - Pierwszy raz na koniu siedziałam jak miałam 7 miesięcy, mam w domu takie zdjęcie, w wieku 5 lat rozpoczęłam przygodę z kucykami, raz w tygodniu chodziłam na jazdę do Stajni Patataj w Kaniach. Później, rekreacyjnie jeździłam w Paszkowie, gdzie prężnie działał klub SKJ Trawers i to tam zaczęła się moja przygoda ze sportem. Jak miałam 8 lat dostałam pierwszą kuckę, siwą Fantazję na niej zaliczyłam pierwsze starty w zawodach skokowych, bo miałam być skoczkiem, przynajmniej tak zakładali rodzice. Niestety z Fantazją musiałam się rozstać i następnym moim kucem była już Delka. Pierwsze nasze zawody też zaliczyłyśmy w skokach, ale nie można mówić tutaj o jakiś sukcesach, bo ja miałam 9-10 lat a Delka 5 lat  i była niedoświadczonym koniem.

 

 

 

D24.pl - pierwszy sukces ? pierwsza porażka ?

 

D.T - Mój pierwszy sukces to drugie mijesce w HPP w kat Młodzików w 2012 roku a porażka, no cóż, żadne zawody nie były porażką, każde cieszą, ale najbardziej przykro było mi w zeszłym roku podczas finału OOM. 

E

 

 

 

D24.pl - Opowiedz nam o Delicious PP ;

 

D.T  - Delicious  PP to najwspanialszy kuc na świecie. Przede wszystkim jak na prawdziwą damę przystało jest bardzo ładna, ale nie jest próżna. Mam ją od 5 lat, trafiła do mnie jako kuc tylko zajeżdżony, więc wszystko co umiemy nauczyłyśmy się razem.  Szybko się uczy i chce się uczyć a to najważniejsze. Zupełnie nie jest typową klaczą z humorami. Delka jest bardzo delikatna i ostrożna w obejściu. Nigdy nie zrobiła mi ani nikomu żadnej krzywdy, mam na myśli kopnęła, ugryzła itp. Jest bardzo delikatna i czasami przypomina małą damę. Chyba najbardziej lubi wychodzić na trawiasty padok lub pastwisko, stoi sobie spokojnie i wcina trawę, w ogóle nie wiem jak trzyma taką linię bo generalnie bardzo lubi jeść. Jak wchodzimy do stajni i usłyszy mój czy mojej mamy głos to cichutko rży, to bardzo miłe. Też potrafi dopominać się o smakołyki, ale robi to w bardzo kulturalny sposób. Marchewki lubi najbardziej. W ogóle to ją uwielbiam, gdyby ktoś chciał więcej info o Delce to zapraszam na jej FP na Facebooku.

 

 

 

D24.pl - Twój jeździecki autorytet ? 

 

D.T. - Moim autorytetem jeździeckim jest Charlotte Dujardin , po cichu i nieśmiało marzę, że będę kiedyś takim jeźdźcem jak ona. Ale podpatruję też jeźdźców w Polsce, wielu z nich jest też dla mnie wzorem do naśladowania. Bardzo zawsze kibicuje moim koleżankom i kolegom, jeżdżącym na dużych koniach, mam nadzieję, że uda mi się do nich dołączyć i podjąć godną rywalizację na czworobokach w niedługim czasie. Przy okazji, trzymam kciuki za naszą ekipę, która rozpoczyna starty na ME MJ i J we Francji, ale szczególnie za dziewczyny Michalinę i OlęMichalinę podziwiam, bo jeździ już w kategorii Młodych Jeźdźców a ma dopiero 16 lat, Oli bardzo kibicuję, bo chyba mam coś z nią wspólnego oprócz jeździectwa a mianowicie wzrost ( uśmiech ).

 

 

  

 

 

D24.pl - Twoja ekipa ? Twój dream team ? 

 

D.T. - Team Delicious PP, to przede wszystkim trener pani Ania Mickiewicz, moja mama  ( luzak, kierowca, fotograf ), nie mogę nie wspomnieć o tacie , który zawsze mnie wspiera i często jeździ ze mną na zawody i tak jak umie to pomaga, moi dziadkowie, którzy pomagają w logistyce czyli często przywożą mnie do stajni po szkole i też zawsze trzymają kciuki. Pomagać w pracach stajennych raczej nie pomagają, bo boją się koni ale ale czasami przytrzymają Delkę jak np. ją czyszczę. Jeśli chodzi o obsługę weterynaryjną to od samego początku Delką zajmuje się dr Maciej  Przewoźny, natomiast o kopyta Delicji dbało wielu kowali, najdłużej pan Michał  Nojman a aktualnie pan Łukasz Zdunek . Chciałabym też wymienić tutaj aktualną stajnię, w której stoimy czyli Ośrodek Jeździecki Equita, zawsze mamy dobrze przygotowany plac do jazdy a jak przygotowujemy się do zawodów to jakoś tak wszystko jest ustalone, że nie przeszkadzamy sobie w treningach, a to jest stajnia chyba teraz bardziej skokowa. Poza tym właściciele, pensjonariusze i obsługa bardzo nam kibicują i to jest miłe. Bardzo dziękuję całemu naszemu Teamowi.

 

 

D24.pl - Plany sportowe ? 

 

D.T. - I to jest bardzo trudne pytanie, z najbliższych planów mamy start w ZO-A w Bajardo, potem wyjeżdżam na wakacje a później to się okaże. Niestety jestem bardzo wysoka i pomimo tego, że mam dopiero 14 lat, chyba przyszła pora przesiąść się na dużego konia, taka opcja też jest brana pod uwagę w najbliższym czasie ale do MP kuców jesteśmy przygotowane jakby co ( uśmiech ).

 

 

 

D24.pl - Jaka jest Dominika Tekień prywatnie ? 

 

D.T. - Dominika Tekień to nie tylko konie, Przede wszystkim jestem uczennicą II klasy gimnazjum. Oprócz treningów w stajni, chodzę na basen, na zajęcia taneczne, w zimie sporo jeżdżę na nartach a w lato doskonalę formę na windsurfiingu. W roku szkolnym chodzę też na treningi piłki ręcznej i staram się wspierać naszą drużynę szkolną podczas zawodów. Jestem zwykłą nastolatką. Udział w zawodach jeździeckich pozwala mi też poznać wiele sympatycznych osób, tak jak podczas OOM. Kończąc ten wywiad, który mnie trochę zaskoczył, chciałam podziękować mojej pani trener za całokształt a przede wszystkim cierpliwość i umiejętność wyciszenia mnie przed startami no i mojej mamie, bez której to wszystko nie miało by miejsca. A Delka to najwspanialszy kuc na świecie i mam nadzieję, że następny mój koń będzie tak samo wspaniały. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich czytelników.

 

D24.pl - serdecznie dziękujemy i życzymy powodzenia.

 

Podium OOM 

 

Młode Talenty 2015 - pierwszy skład 

 

 

 

 

 

 

 

Alicja i Piotr Tekień 

 

motikon

moti

 
Wrzuć na Facebooka
  
 
 
 
 
   
ONLINE STORE
EQUI FASHION

 

 

 

 
 
 
 
KALENDARZ
PROPOZYCJE
 
 

 

 

 

SIERPIEŃ 2020 

 

01.08 ZR Puchar WLKP Krosinko 

 

 

04-07.08 CDI Budapest HUN

 

 

 

 

08-09.08 ZR Aromer 

 

 

 

08-09.08 ZR Partynice 

 

 

 

09-14.08 ME Dzieci i Juniorów Budapest 

 

 

 

13-16.08 CDI4 Achleiten AUT

 

 

 

14-16.08 CDI-W Ruilla EST

 

 

15-16.08 ZR Koryta

 

 

 

15-16.08 ZR Opole 

 

 

 

15.08 ZR Chraboły 

 

 

 

16.08 ZR Dąbrówka Mała U Robsonów 

 

 

 

17-22.08 ME MJ U25 Budapest HUN 

 

 

 

 

19-23.08 CDI Saint Tudain BEL

 

 

 

21-23.08 CDN eMPMK  Drzonków

 

 

 

 

22-23.08 ZR Becker Sport 

 

 

 

22-23.08 MR Solec Kujawski

 

 

 

25-30.08 ME Pony Budapest HUN

 

 

 

27-30.08 CDI Scharnebeck GER

 

 

 

 

27-28.08 MR ZR Salio 

 

 

 

28-30.08 CDI Brno CZE

 

 

 

28-30.08 MR ZR  eMPMK Biały Las 

 

 

 

29.08 ZR Kozłowo 

 

 

 

29-30.08 MO ZZJ

 

 

 

29-30.08 ZR Radzionków 

 

 

 

30.08 ZT Adamów

 

 

 

 

 

WRZESIEŃ 2020 

 

 

06.09 ZR Raduszyn

 

 

 

 04.09 - 06.09 Mistrzostwa Polski Radzionków 

 

 

 

05-06.09 Mistrzostwa Podlasia KS Victoria 

 

 

 

05-06.09 Mistrzostwa Podarpacia Racławówka 

 

 

 

11-13.09 MPK, PPK, MPM Barłomino

 ( zmiana terminu z 21-23.08.20 ) 

 

 

 

11-13.09 Otwarte Mistrzostwa Śląska Zbrosławice  propozycje

 

 

 

 

12-13.09 Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Aromer

 

 

 

12-13.09 Mistrzostwa WLKP Poznan 

 

 

 

 

12-13.09 MR ZR  Polko  

 

 

 

 

17-20.09 MPMK Strzegom 

 

 

 

26-27.09  ZT-A Memoriał Danuty Marszałek Waligórskiej + Zawody w Damskim Siodle-KS Bór Toporzysko

 

 

 

26-27.09 Mistrzostwa Pomorza Kwieki 

 

 

 

 

 

PAŹDZIERNIK  

 

1-4. 10 HMP Michałowice 

 

 

23-25.10 CDI-W, CDI2, CDICh, CDIJ, CDIY, CDIP Zakrzów 

 

 

 

23-25.10 Halowe Mistrzostwa Śląska Zbroslawice 

 

 

 

 

24-25.10 HMR Polko